2018. január 29., hétfő

Brassói aprópecsenye (falra hányt borsó?!😁)

Azt a régi viccből már mindenki tudja, hogy a legnagyobb alkoholtartalmú zöldség a falra hányt borsó, azt azonban már kevesebben, hogy ennek az unokatestvére, a járólapra hányt legalább olyan komoly. Csak ez nem a mértéktelen alkoholfogyasztás, hanem a gyerek által az iskolából hazahozott vírus következménye...ja, és ezt az egész család ki tudja próbálni, kb. másfél napos eltéréssel. Szóval a gyerek beteg lett, brassóit akart, és ha  brassóit akar, akkor azt kap...én meg azt amit hazahozott...15 percenként.😁

3-4 vöröshagymát üvegesre pirítunk. Közben 8-10 gerezd fokhagymát megtisztítunk és apróra vágjuk.

Az apróra vágott fokhagyma felét beletesszük a párolódó vöröshagymához, a másik felét jól megszórjuk őrölt köménnyel és állni hagyjuk. 

Egy 15 perces "kitérő" után sóval, borssal, őrölt köménnyel, majorannával és ételízesítővel megszórjuk az időközben borovi fenyő színűre pirult hagymát.

Ezután hozzáadjuk a kb.1,5 kg sertés lapockát majd egy atomvillanásra is elegendő gázmennyiséggel összerotyogtatjuk. 

Szünet!😀

Amikor visszaérünk, a hús már félig megfőtt, (amit onnan ismerünk fel, hogy bár úgy néz ki mintha már kész lenne, de még annyira rágós, hogy simán kitart a szánkban amíg végig nézünk egy részt a Jóbarátokból), hozzáadjuk a zöldborsót és a félretett őrölt köménnyel megszórt apróra vágott fokhagymát. Ez fogja bedurrantani az ízeket mire kész leszünk....meg a szemünket is, ha nem mosunk rendszeresen kezet. 

Mivel ülni már úgysem nagyon tudunk😁, hozzáfogunk a krumpli kisütéséhez. Mire megsül a krumpli, a hús is elkészült. 

Miután egy akkora tánnyérral megettünk belőle, mint egy műholdas tv antennája, eszünkbe jut, hogy feltehetően ezzel az ebéddel nem sokat segítettünk a gyomrunknak a betegséggel vívott harcban, de az íze mindenért kárpótol bennünket! Majdnem mindenért...😖😨


2018. január 26., péntek

Almás-banános hűdefinomezte!!!

Mivel a múltkor ebédre  elkészített, Hát ettem már jobbat is!!!... gombás csirkés tésztámmal, annyira mellé fogtam, hogy mikor kiadtam a macskáknak, nem csak a hozzánk járó idegen macskák tüntek el, de a mieink is hirtelen átszoktak a szomszédba, ezért tudtam, hogy rövid időn belül villantanom kell. Na nem úgy, hogy vasárnap délelőtt egy szál piros tangában kezdek havat lapátolni a kapu előtt, hanem hogy olyan ételt csinálok, ami feledteti az előző kudarcát. 

Jelentem sikerült!

Két tojássárgáját 3-4 evőkanál cukorral összekeverünk.

Egy bögre lisztet és ugyanennyi tejet adunk hozzá. 

Ezután lereszelünk két almát és két banánt és beletesszük a kikevert masszába. Közben kinézve az ablakon azt látjuk, hogy az egyik macskánk rémült tekintettel úgy suhan át az udvaron egyik szomszédból a másikba, mintha csak parázson lépkedne, nehogy véletlenül megint ennie kelljen a már jól ismert maradékból.

A két tojás fehérjét habbá verjük majd óvatosan hozzákeverjük a többi alapanyaghoz.

Kisebb fánk nagyságú adagokban minimális olajon - többször átforgatva - kisütjük.

Miközben porcukorral és barack lekvárral elfogyasztjuk ezt az isteni finom desszertet, feladjuk a következő hirdetést: "Kétségbeesetten keressük két elkóborolt cicánkat, akik a múlt vasárnapi ebéd után tüntek el. Különös ismertető jelük, hogy nagyon de nagyon utálják a gombás- csirkés tésztát. Gyertek haza, esküszöm nem csinálom meg többször azt a tésztát!" 😁


2018. január 22., hétfő

Hát ettem már jobbat is!!!... gombás csirkés tészta

Na ezért nem szabad más receptjét egy az egyben átvenni, mert nagyon könnyen előfordulhat, hogy bukfenc lesz belőle. Nekem most az volt! Ízlések és pofonok különbözőek...főleg az ízlések...a pofonok azért eléggé tudnak hasonlítani egymásra. Nem kell mindenkinek ugyanazt szeretnie! Mi például a feleségemmel  ezt úgy oldottuk meg, hogy én Őt szeretem, Ő pedig engem. Így nincs vita.😀  Na, mondjuk a gyereket azt mind a ketten, de az más.😁

Szóval próbáljátok ki, hátha nektek jobban sikerül!

Kezdetnek a gombát megpirítjuk. Eredetileg ezt olaj nélkül kellene csinálni, de mivel úgy akkora füst lett a konyhában, hogy már harmadjára fűszerezzük meg a mosogatógép tetején lévő, macskáknak előkészített maradékot, ezért inkább pár csepp olajat teszünk alá.

Közben feltesszük főni a tésztát.

A gombát kivesszük és megpirítjuk a kockára vágott csirkemellet, amit sóval, borssal, rozmaringgal, szerecsendióval és apróra vágott petrezselyemzölddel ízesítünk. 

Két tejszínes tömlőssajtot adunk hozzá, visszatesszük a gombát és összeforraljuk az egészet. Egyébként sokkal könnyebb dolgunk van, ha a tömlőssajtot közvetlenül a tubusból nyomjuk az edénybe, nem pedig a gyereknek tízóraira készített szendvics maradékáról, mert egyrészt így sokkal gyorsabban végzünk, másrészt az nyomokban felvágottat is tartalmazhat.

Az időközben ronggyáfőtt tésztát összekeverjük a hússal, majd egy havi gázmennyiség felhasználásával készre rotyogtatjuk.

Miután megkóstoltuk és rádöbbentünk, hogy ennek az árából kb. másfél hétre elég csülökpörköltet tudtunk volna készíteni, egyre komolyabban kezdünk szemezni a korábban már háromszor is befűzerezett macskakajával... Jó étvágyat!😂

2018. január 17., szerda

Rozmaringos csirkemell párolt egészséggel...

Gondoltam azzal kezdek, hogy mostanában a csapból is az egészséges életmód folyik, de letettem róla, nehogy a posztot követően a munkából hazafelé egy Simsonról tarkón verjenek egy "egészséges neked a k... ....d" felkiáltás kíséretében, mert ami mostanában nálunk a vízcsapból folyik, az minden csak nem egészséges...

Szóval, ha olyan ebédet vagy vacsorát szeretnénk készíteni, amiben a hús nem úszik úgy a zsírban, mint a Titanic vesztét okozó jéghegy a tengeren, akkor ez pont jó lesz.  Meg amúgy ehhez nem is fog hozzáfagyni a nyelved mint a jéghegyhez..... vagy mint egyszer nekem a szódás szifon patronjához...mert nem hittem el hogy hozzá tud....pedig hozzá tud!

A csirkemellet sóval, borssal, kevés ételízesítővel, őrölt rozmaringgal befűszerezzük és állni hagyjuk, egy kicsit. 

Amíg dolgoznak a fűszerek, serpenyőben kevés olajon párolni kezdjük a zöldségeket. 

Amúgy ha valakit érdekel, a nyelvünk egy literes teli  szódás szifont még akkor is simán elbír, ha közben rémült arccal szaladgálunk az udvaron, nehogy anyánk észre vegye, mert legalább tízszer elmondta, hogy ha kipróbáljuk lever mint a karót.

A csirkemell szeleteket kevés lisztben megforgatjuk és kevés, de forró olajban sütni kezdjük. 

Beleteszünk 6-8 gerezd fokhagymát, kevés reszelt citrom héjat és pár csepp citromlevet. Közben a párolódó zöldségről lekapjuk a fedőt és kevés sóval, borssal, ételízesítővel fűszerezzük.

Arra a kérdésre, hogy mi volt az az irdatlan csörömpölés az előbb, szemrebbenés nélkül azt hazudjuk, hogy a gyerek leejtett valamit és közben egyszerre tartjuk víz alá az ujjunkat és azt a még mindig rohadtul forró fedőt.

Tálalás után lefotózzuk, és amíg feltöltjük a képeket, szépen lassan elfogyasztjuk, az egész idő alatt folyamatosan majszolt házikolbász maradékát.

2018. január 13., szombat

Krumpli leves (balos nélkül)

Nemrég láttam az egyik gasztro oldalon egy krumpli leves receptet, és eszembe jutott, hogy gyermekkoromban otthon is hasonló módon készült ez az étel. Az egyik legnagyobb különbség a gyermekkori levesekhez képest azonban az, hogy ha ezt nem akarom megenni, akkor nem kell attól tartanom, hogy édesanyám rettegett bal keze csattan a tarkómon. Amúgy komolyan nem értem, hogy anyám hogy  a francba tudott olyan gyorsan akkora pofont leverni.... esküszöm néha hamarabb csattant, mint ahogy megéreztem volna...

Először egy kb. 30 centiméteres füstölt kolbász középső 24 centijét ( mivel a két szélét megettük a karikázás közben) felkarikázzuk és zsírjára sütjük.

Miután az edényből kivettük a kolbászt, és ebből is benyomtunk legalább vagy négy karikát, két apróra vágott vöröshagymát pirítunk meg a zsírban.
Ebbe beletesszük az időközben kockára vágott burgonyát és őrölt pirospaprikát, sót,borsot, őrölt köményt, bazsalikomot és delikátot.

Felöntjük vízzel és kb. 20 percig főzzük. Amíg fő bemegyünk a gyerekkel megnézni egy részt a Spongyabobból.

A második rész után eszünkbe jut a leves, és olyan hirtelen pattanunk fel és szaladunk ki a szobából, hogy a gyerekszoba és a konyha között a vérnyomás ingadozás miatt minden elsötétül körülöttünk.

Miután visszanyertük a látásunkat, és a legófigurát is eltávolítottuk a talpunkból, a korábban kivett kolbászkarikákat - néhány kivétellel- visszatesszük a levesbe és tejföllel valamint liszttel behabarjuk.

Miután alaposan kikáromkodtuk magunkat a szanaszét heverő legódarabkák miatt, tálalhatjuk is az elkészült levest.

2018. január 6., szombat

Hamburger (neszenekedhogyidénmajdlefogyok)

Nagyon úgy tűnik, ez az év sem azzal indul, hogy ledobok vagy 6-8 kilót, főleg mivel ma is akkora hamburgert csináltam reggelire, mint egy Korondi cserépfazék.
(Amúgy fogytam én  már három nap alatt nyolc kilót, de azt akkor nem a tudatos táplálkozásnak, hanem a szalmonellának "köszönhettem". Van némi különbség,  de erről majd később...😁) 

Kezdetnek kérünk a hentesnél 1,5 kg darált húst. A kapott 1,89 kg húshoz  hozzá adunk két fej apróra vágott vöröshagymát, egy- egy teáskanál őrölt köményt-, sót-, fokhagyma granulátumot-, három teáskanál delikátot és kb. 2 teáskanál szórható magyaros fűszerkeveréket.

Ezután jól összekeverjük, majd lefóliázva berakjuk a hűtőbe egy éjszakára. 

Kb. másfél perc múlva kivesszük, és áttesszük egy másik tálba, mert egy belső hangra hallgatva eszünkbe jut, hogy az első tálban a süteményekhez való krémet szoktuk készíteni. Időkőzben feltűnik, hogy a belső hang a nappali felől jön és egyre jobban hasonlít a feleségünkére...

Vissza tesszük egy éjszakára a hűtőbe.

Másnap reggel "csinos kis" 25-30 dkg- os húspogácsákat készítünk és forró olajban hirtelen sütjük ki, hogy belül szaftos maradjon.

Saláta levelet, uborkát, paradicsomot, lilahagymát, valamint ketchupot, majonézt és barbecue szószt kombinálva, a " drága Istenem, mindjárt kipukkadok" állapotába hozzuk magunkat. Jó étvágyat kívánok hozzá!



2018. január 2., kedd

Tócsni-, lapotyka-, cicege-, lapcsánka-, lepcsáng-, enge- menge....vagy valami ilyesmi...

Az ünnepek, és a velük együtt járó "zsírdelírium" elmúltak és nyakig benne vagyunk 2018- ban ( akkor is, ha kb. február közepéig úgyis folyamatosan 2017-et fogunk írni elsőre) és ugyan papíron vége a nagy zabálásoknak, de azért idén is csak kell ennünk valamit, hiszen végül is nem attól hízunk, amit karácsony és szilveszter között eszünk, hanem attól, amit szilveszter és karácsony között.
Ennek fényében készítettem el egy " könnyed" lapcsánkát, vagy más néven tócsnit tejfölös gombás csirkemell raguval, ami így visszaolvasva már nem is tűnik annyira könnyednek...

Kezdetnek elkeseredett kísérletet teszünk arra, hogy így január másodikán normális méretű burgonyát találjunk. Ez szerencsére nekem bejött, mert akkora krumplikat sikerült vennem, hogy kis faragással simán lehet belőlük egy pár holland klumpát csinálni.

A klumpákat a hámozást követően lereszeljük, összekeverjük egy lereszelt vöröshagymával-, delikáttal-, sóval-, borssal-, apróra vágott petrezselyemzölddel-, liszttel és egy darab tojással. A tojást a könnyebb keverés és a későbbi viták elkerülése érdekében feltört állapotban tesszük bele a masszába.

Ezt követően hirtelen a fejünkhöz kapunk, mert most eszmélünk rá, hogy a reszelés előtt nem fotóztuk le magunkat a klumpákban és így már tuti senki nem fog hinni nekünk ha elmeséljük.

Miután a fejhezkapás következtében hajunkba ragadt csiríz kisebbik részét sikeresen eltávolítottuk, hozzálátunk a csirkemell felszeleteléséhez. Csakhogy mivel tegnap este, a fagyasztó ajtajának kinyitását követően megpillantott jégkrémes doboz látványa teljesen elterelte a figyelmünket a mai főzésről, ezért elfelejtettük időben kivenni a csírkemellet, ami így tiszta jég.

A kiolvasztás közben eltelt másfél óra alatt többször is elcsábulunk és csipegetni kezdünk a jégkrémes dobozból előkerült csülök pörköltből.

A felszeletelt  csirkemellet só-, bors-, delikát-, fokhagyma granulátum keverékével befűszerezzük és állni hagyjuk.

Pár perc elteltével serpenyőben kevés olajon üvegesre pirítunk egy fej apróra vágott hagymát.

Erre rátesszük a még mindig félig fagyott csirkemellet és a gombát. Amíg megtaláljuk a füszerek között a bazsalikomot, félre húzzuk a serpenyőt. Mivel nem érünk rá további 15 percet a bazsalikom keresésével tölteni, ezért felháborodottan vonjuk kérdőre feleségünket, miért kellett megint elpakolni.

Felháborodásunk  szinte azonnal alábbhagy, ahogy a szem magasságban lévő, általunk többször átnézett polcról megvető pillantások kíséretében kezünkben kapjuk a bazsalikomot. Ebből ízlés szerint szórunk a húsra, majd visszatesszük oda, ahol eddig is volt..... elméletileg.

Az idő közben levet engedett összekevert maszát kis adagokban olajban kisütjük, és az elkészült, tejföllel behabart raguval tálaljuk.
Vacsora közben végig azon jár az agyunk, vajon hogy nem verte ki a szemünket az a r...dt bazsalikom ...

Leggyakrabban olvasott